Duyuru

COVID-19 SAĞLIK DESTEK HATTI

02-04-2020

Ankara Barosu ve ABAYS işbirliği ile Ankara Barosu’na kayıtlı tüm üyeler ile ABAYS’a kayıtlı üye ve üye eşleri için Covid-19 virüs salgını ve etkilerinin önüne geçilebilmesi, etkin koruma sağlanması ve özel sağlık hizmetlerinin en az risk ile aksamadan yürütülmesi için sağlık destek hattı hizmete geçirilmiştir.

Bu kapsamda ;

  • Sağlık danışma hattı 09:00-19:00 saatleri arasında ve haftanın 6 günü aktif olacak şekilde(Pazar günü hariç) 03124167249 numaralı hat üzerinden danışman hekim tarafından hizmet verecektir.
  • İlgilinin sağlık şikayetleri alınacak ve tıbbi sorgulamaları yaparak, ihtiyaç duyulan gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeler danışman doktor tarafından yapılacaktır.
  • İlgilinin sağlık durumu hakkında risk tespit edilip zorunlu görülen durumlarda uygun sağlık tesisine yönlendirmesi sağlanabilecektir. Risk taşıdığı öngörülen üyeler,sağlık tesisine başvurunun bulaşı riski nedeniyle tehlikeli olduğunun öngörülmesi halinde  danışman doktor tarafından yerinde değerlendirilebilecektir.
  • Covid-19 bulaşma şüphesi dışı rahatsızlık tespit edilip müdahalesinde gecikmenin sakıncası olduğu düşünülen vakaların, riskin minimuma indirildiği önceden anlaşma yapılmış sağlık tesislerine yönlendirilmesi sağlanacaktır.
  • ABAYS üyeleri ve üye yakınları için, gerekli durumlarda ödemenin doğrudan ABAYS tarafından sağlık tesisine yapılmasının sağlanacaktır.
  • Covid-19 şüphesi ve diğer sağlık sorunlarının tespiti halinde Covid-19 test işleminin de yapılabileceği bir merkeze erişimleri sağlanacaktır.
  • Yüksek riskli gurup olarak tarif edilen kronik hastalığı olan ve 65 üstü üyelerden başka yolla tedarik etmesi mümkün olmayanlara ihtiyacı olan tıbbi destek yanında  gereken tıbbi malzeme (maske, dezenfektan vs), ilaç (destekleyici ürünler dahil), gibi ihtiyaçlarının mümkün olduğunca Ankara Barosu aracılığıyla karşılanması sağlanacaktır.

Üyelerimize saygı ile duyurulur.